Pornhub 2020, prehľad

- 2021-08-09-

Redistribuujte z www.xbiz.com, Autor: Dave Parkman

V minulom roku hrala technológia v našom každodennom živote výraznejšiu úlohu, pretože je zdrojom zábavy i spôsobu, akým komunikujeme s priateľmi, rodinou a spolupracovníkmi. Pomerne často sa jedná o rovnakú technológiu, ktorou sa dotýkame sami seba a ktorú používame na udržanie kontaktu s ostatnými, a preto Forbes požiadal štatistikov spoločnosti Pornhub, aby sa bližšie pozreli na technológiu, pomocou ktorej sa prihlasujeme a vystupujeme. .


Pornhub každý deň navštívi 130 miliónov ľudí zo všetkých kútov sveta a predstavujú rôzne kultúrne a sociálno-ekonomické pozadia. Analýza týchto miliárd návštev a zobrazení stránok nám dáva prehľad nielen o tom, aký druh porna svet pozeral, ale aj o tom, aké zariadenia a technológie sme používali na pripojenie k internetu.

Vitajte pri technickej kontrole Pornhub.

Návštevnosť podľa zariadenia

V roku 2020 tvorili mobilné zariadenia 84% všetkej návštevnosti Pornhubu na celom svete. 80% z toho bolo zo smartfónov, ktorých podiel vzrástol o +4,7%. Návštevnosť tabletov sa znížila o ďalších - 29% v roku 2020, zatiaľ čo návštevnosť počítačov a prenosných počítačov sa znížila na iba 15% celosvetovej návštevnosti Pornhubu.

Niektoré krajiny majú ešte väčší podiel mobilnej návštevnosti vrátane USA, kde 87% návštev pochádza z telefónov alebo tabletov. 95% návštevnosti z Filipín pochádza z mobilných zariadení a 92% z Mexika. V Rusku sa používanie smartfónov v roku 2020 zvýšilo o +10 percentuálnych bodov a Ukrajina zvýšila svoj podiel o +11 bodov.

Medzi výdrži medzi stolnými počítačmi patrí Nemecko a Rusko, kde sa viac ako štvrtinu obsahu Pornhubu stále pozerá myšou v jednej ruke.

Android vs Apple


IOS od Apple je populárnejší v západných krajinách, ktoré najčastejšie navštevujú Pornhub, zatiaľ čo Android sa používa na návštevu Pornhubu vo väčšine Európy, Ázie, Afriky a Južnej Ameriky.

Apple iOS je pre väčšinu Američanov najlepším operačným systémom, s výnimkou troch štátov, v ktorých Android predstavuje viac návštev: Oregon, Ohio a Virginia.


Webové prehliadače


Webové prehliadače Google Chrome a Apple Safari tvorili takmer 88% návštevnosti mobilných prehliadačov. Podiel prehliadača Chrome vzrástol o +5,4%, zatiaľ čo Safari klesol o -1,1%. Podiel Opery Mini vzrástol o +30%, ale stále tvoril iba mizerných 0,8% mobilnej návštevnosti.

Na strane počítačov sa podiel návštevnosti Safari viac ako zdvojnásobil, čo jednoznačne súviselo s nárastom podielu Apple na návštevnosti operačného systému pre počítače (pozri nižšie). Starodávne používanie programu Internet Explorer spoločnosťou Microsoft kleslo o 43%, ale používatelia novšieho prehliadača Microsoft Edge sa tiež mierne znížili na približne 10% návštevnosti Pornhubu.

Operačné systémy


Používatelia zariadení Android a Apple v roku 2020 opäť prepadli, čo znamená, že ide o 3. ročník switcheroo! Apple iOS tvoril 46,8% mobilných návštev v roku 2020, v porovnaní s 53% v roku 2019 a 44% v roku 2018. Nárast Androidu o +14% v roku 2020 odráža predchádzajúce -14% zníženie podielu v 2019.

Aj keď operačné systémy pre stolné počítače tvoria iba 15% návštevnosti Pornhubu, stále je to aktívna technologická skupina, pretože podiel používateľov systému MacOS v roku 2020 vzrástol o +57%. Zvýšená návštevnosť spoločnosti Apple pochádza priamo zo straty systémov. so systémom Microsoft Windows. V roku 2020 Windows tvoril 66% počítačov v porovnaní so 76% v predchádzajúcom roku. Mac OS vzrástol na 26% v roku 2020 v porovnaní s iba 16% v roku 2019.

Verzie mobilného OS


Ak výsledky rozoberieme ďalej na používané verzie mobilných operačných systémov, zistíme, že používatelia Apple majú tendenciu byť aktuálnejší ako ich kolegovia zo systému Android. 73% návštevníkov Apple inovovalo na iOS 14, ktorý bol vydaný v septembri. Ďalších 20% používa rok starý iOS 13.

Porovnajte to so zariadeniami Android, kde iba 1,3% používa najnovší Android 11, ktorý bol tiež vydaný v septembri. 24% stále používalo „Pie“, ktoré vyšlo v roku 2018, 14% v roku 2017 „Oreo“ a 6% v roku 2016 v „Nougat“. Takmer 5% používateľov systému Android stále prichádza na Pornhub pomocou operačného systému z čias Obamu.Android vs Apple: Vyhľadávania


Používanie zariadenia sa líši v závislosti od oblasti a demografie, takže rôzne druhy porna sa zvyčajne pozerajú na zariadeniach s Androidom alebo Apple.

Napríklad „sex z auta“ nie je najobľúbenejším vyhľadávaním na zariadeniach Apple, ale je o +170% pravdepodobnejšie, že bude vyhľadávaný v systéme iOS než v systéme Android. Nasledujúca tabuľka porovnáva 500 najlepších vyhľadávaní v službe Pornhub, aby sa zistilo, ktoré z nich sú v jednom OS konzistentne obľúbenejšie v porovnaní s druhým.


Hľadané výrazy môžu byť ovplyvnené regionálnymi jazykmi, ale viac ako 100 kategórií videí spoločnosti Pornhub je na celom svete rovnakých, čo uľahčuje porovnanie žánrov porna sledovaného v rôznych operačných systémoch.

Používatelia systému Android majú o 95% väčšiu pravdepodobnosť, že budú pozerať obsah „Virtuálna realita“, zatiaľ čo používatelia Apple majú o 59% väčšiu pravdepodobnosť, že budú pozerať videá „Ass“.


Windows vs Mac


Pamätáte si reklamy typu „Mac Guy vs PC Guy“ z konca 90. rokov? Teraz sa môžeme raz a navždy vyrovnať s tým, aké sú ich skutočné rozdiely.

Úmerne k návštevníkom používajúcim operačné systémy Windows je +127% väčšia pravdepodobnosť, že si zobrazia pornografiu „Cartoon“, zatiaľ čo používateľom Apple je +112% častejšie sledovanie videí v kategórii „Populárne medzi ženami“.

Dúfame, že sa vám toto vydanie Pornhub Insights páčilo. Upozorňujeme, že všetka návštevnosť je anonymizovaná a vychádza z údajov získaných zo služby Google Analytics.