Príručka vývoja análneho sexu (pre začiatočníkov)

- 2021-08-06-

Análny sex nie je len novinkou pre mladých ľudí, ale môžu ho vyskúšať aj staršie páry. Ak máte záujem, pokojne to prediskutujte so svojim partnerom. Nebojte sa byť trápny, je to len pravidelná forma sexu. Ak to vášho partnera nezaujíma, môžete to skutočne vyskúšať sami pomocou análnej sexuálnej hračky.

Ako povedala výtvarníčka Ali Wong vo svojej talk show: „Ak ste ženatý, budete musieť nakoniec urobiť anál“.


Pozor na začiatočníkov, toto je sprievodca po akcii, ktorá zaberie oveľa menšiu obchádzku. Nezabudnite si to uložiť do záložiek a osviežiť pamäť! Začnime otázkami a odpoveďami na vaše otázky.

Q1. Považujú to dievčatá za cool?

Technicky povedané, dievčatá nemajú prostatické žľazy, takže „análny sex“ nie je pre dievčatá taký intenzívny. Okolo konečníka je však tiež veľa citlivých nervov, ktoré môžu spôsobiť „svinstvo“ rozkoše.

Rektum môže stimulovať aj iné časti panvovej oblasti, čo niektorým ženám uľahčuje spustenie „orgazmu“.


Sexuálne potešenie môže byť fyzické aj psychické. Ženy nemusia mať potešenie tak ľahko ako muži, ale to neznamená, že duševné potešenie je menej intenzívne.

Mozog je najväčší pohlavný orgán!

Q2. Bolí to? Bude to krvácať?

Áno, ak nie je správne rozšírený a namazaný. Pri análnych trhlinách spôsobených zápchou ste to mohli zažiť. Pre ženy s hemoroidmi to môže byť aj bolestivé, preto je vhodné najskôr vyhľadať lekársku pomoc.

Q3. Konečník je taký malý a penis je taký veľký, ako sa to dostane dovnútra?

Vagína aj konečník sú dostatočne flexibilné a tvárné, aby umožnili priechod predmetu určitej veľkosti. Cvičením je možné spevniť akúkoľvek časť ľudského tela, ale je dôležité dávať si pozor, ako to robíte. Mierna denná masáž a expanzia môže zvýšiť toleranciu a tonus zvierača.

Q4. Bude to špinavé? Čo keď sa dotknem sračiek?

Dobrá otázka! Podľa štatistík sa toho obáva viac ako 90% ľudí, ktorí to chcú vyskúšať, ale majú strach urobiť všetko! Pokiaľ ide o fyziológiu, nie je také ľahké dotknúť sa poo. Črevá ukladajú výkaly vyššie, v určitej vzdialenosti od konečníka.

Q5. Uvoľňuje sa konečník, keď je zväčšený?

Perianálny zvierač (čo je svalový kruh okolo rektálneho kanála) je veľmi silný a zaisťuje stiahnutie konečníka, a preto je potrebné ho rozšíriť a premazať. Relaxácia zvierača sa zvyčajne prejavuje u starších ľudí, ľudí s poranením konečníka alebo u žien s pôrodnými slzami, ktoré potrebujú vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Ďalším krokom je praktické stretnutie

01. O komunikácii a spätnej väzbe

Toto je najdôležitejší bod.

Existuje mnoho žien, ktoré v skutočnosti nemajú záujem vyskúšať análny sex, alebo sa po vyskúšaní necítia dobre, ale aby potešili svojho partnera, vydržia bolesť počas análneho sexu, aj keď k nej dôjde.

Ak existuje nejaký aspekt análneho sexu, ktorý sa vám nepáči, dajte o tom vedieť svojmu partnerovi. Namiesto toho, aby ste povedali „je to v poriadku“, odpovedzte na túto otázku vopred a poskytnite spätnú väzbu v reálnom čase.

V zdravom sexuálnom vzťahu by mali byť obaja partneri rovnako pohodlní a oprávnení.

02. O praní

Stolice sú uložené vyššie v čreve, pričom priemerná dĺžka konečníka je 12 cm, na ktorú sa váš partner nemusí dotknúť. Ako novému teda vlastne musíme na obrázku nižšie vyprať len dĺžku vľavo. Úplný klystír demonštrovaný vpravo nie je priateľský k črevnej stene.


Pre začiatočníka je najlepší spôsob očisty - prstami.

Pomaly zasuňte prst do zadku, osprchujte sa, uvoľnite sa a nechajte celý prst vkĺznuť dovnútra, potom prstom urobte vo vnútri pomalé kruhy. Tento postup zopakujte niekoľkokrát a môžete ísť.

Ak vám ešte nikdy nič nevstúpilo do konečníka, táto dvojitá časť je dobrým adaptačným krokom. Najprv použite iba jeden prst, potom vyskúšajte dva, tri atď. PS: Ak vám z tohto sprchovacieho procesu príde nepríjemný pocit, análny sex pre vás nemusí byť vhodný.

Pre dievčatá, ktoré nechcú čistiť prstami (napríklad ak máte dlhé nechty), môžete použiť aj nástroj na plákanie.


03. O mazaní

Rektum a konečník neprodukujú vlastné mazacie kvapaliny, preto je veľmi dôležité použiť dostatok lubrikantu.

Okrem lubrikantov na vodnej báze, ktoré používame každý deň, je do konečníka vhodnejšie lubrikant na silikónovej báze. Toto mazivo tiež nepoškodzuje kondóm a je hrubšie ako na vodnej báze, to znamená, že je mazanejšie a zabraňuje bolesti spôsobenej napätím pre nováčikov.


04. O strečingových cvičeniach

Ako všetci vieme, konečník je „tesný“ a tento jemný kvet potrebuje niekoľko naťahovacích cvičení. Najlepším naťahovacím cvičením pre nováčikov je análny kolík/análny kolík.

Análne zátky sú v skutočnosti lekárskym nástrojom používaným na análnu chirurgiu alebo na rozšírenie análnej blokády. Existuje rad štyroch veľkostí análnych špuntov, od malých po veľké, od začiatku až po postupné prispôsobovanie sa veľkosti vášho partnera (odporúčame kúpiť sadu).

Po kroku čistenia skúste pomaly zatlačiť hlavu análnej zátky do polohy zadného vstupu (mazané). Ak sa cítite dobre, vyskúšajte stredný koniec a potom urobte pomalý naťahovací pohyb. (PS: Nezabudnite byť pomalí! Jemne! Rovnako, ako to bežne robíte pri joge.)

Ak sa stále cítite dobre, môžete začať cvičiť častejšie, možno 5-krát týždenne po dobu 5-10 dní. Ak sa ale necítite dobre, napríklad ak pociťujete akúkoľvek bolesť alebo dokonca krvácate, okamžite prestaňte.

05. O formálnom análnom sexe a polohách

Pre nováčikov odporúčame vykonať všetky vyššie uvedené prípravy (trvá to asi 1-2 týždne). Keď ste si istí, že sa všetko cíti dobre a chcete si so svojim partnerom vyskúšať skutočný análny sex, stále sa nemôžete ponáhľať.

Pretože musíte „urobiť všetku predohru“.

Okrem bežnej predohry, ktorú si užívate, pridajte aj hru na jazyk a prsty alebo najskôr používajte sexuálne pomôcky. Potom si nasaďte kondóm a s pomocou dobrého množstva lubrikantu vyskúšajte prienik pomaly.

Nakoniec, vždy na to pamätajte.

1. vždy noste kondóm!

2. všade používajte lubrikant a pravidelne ho dopĺňajte.

3. neprepínajte medzi vagínou a konečníkom! Pretože kolónie medzi nimi sú rôzne. Ak chcete prejsť z análneho na vaginálny, váš partner, sexuálne pomôcky, ktoré používate a podobne, musia byť vyčistené. Preto je najlepšie robiť iba jedno miesto naraz.

4. nepoužívajte náhodné lubrikanty, ktoré znecitlivujú alebo uvoľňujú konečník.

5. žiadne nadmerné klystíry, žiadne holenie, žiadne bielenie súkromných častí.

6. Je v poriadku na tom makať.