Sexuálne hračky sú v Thajsku nezákonné, ale prečo sú po všetkých uliciach?

- 2021-07-26-

Thajsko, krajina budhizmu, krajina úsmevov a krajina túžby.

V posledných rokoch predaj sexuálnych hračiek v Thajsku prudko vzrástol, ale skutočnosť, ktorú by nikto nečakal, je - v Thajsku predaj sexuálnych hračiek v skutočnosti nie je legálny!

V Bangkoku polícia zatkla predajcu sexuálnych hračiek pre obvinenie z „predaja obscénnych materiálov“ podľa thajského trestného zákonníka a zo „šírenia škodlivých informácií do spoločnosti“ podľa zákona o ochrane spotrebiteľa ... Aké prekvapenie, nie?

V poslednej dobe teda ľudia v Thajsku zrazu začali diskutovať o legálnom predaji „sexuálnych hračiek pre dospelých“.

Thajský účet na Facebooku Drama-addict pred niekoľkými dňami zverejnil otázku „Majú byť v Thajsku legalizované sexuálne hračky?“ Thajci dostali otázku, aby si vybrali z dvoch možností, aby zistili, ako budú reagovať. V dôsledku toho hlasovalo viac ako 20 000 Thajcov a výsledky ukázali, že 96% Thajcov bolo za legalizáciu, zatiaľ čo iba 4% boli proti!

Erotické sexuálne hračky sú už dlho klasifikované ako tovar, ktorý sa nesmie v Thajsku verejne predávať, a podľa príslušných zákonov, okrem veľmi malého počtu profesionálnych fyziologických zdravotníckych zariadení s legálnymi prevádzkovými licenciami, všeobecní obchodníci a jednotlivci nemôžu voľne obchodovať so sexuálnymi hračkami, a je tiež nezákonné dovážať takéto položky zo zámoria.

Ak nemôžete kupovať alebo predávať, nemôžete inzerovať a sexuálne hračky je zakázané tlačiť do kníh, obrázkov, reklamných fotografií, filmov, fotografií a iných súvisiacich publikácií. V prípade porušenia je sankcia tiež veľmi prísna.


Podľa nového zákona 246 a 244 thajského colného zákona z roku 2017 a zákona 287 trestného zákona každému, kto nezákonne dováža, vyváža a predáva tieto sexuálne dospelé hračky bez oprávnenia na podnikanie, hrozí trest odňatia slobody na maximálne 3 roky, pokuta nepresahujúca 60 000 bahtov (asi 2 000 USD) alebo oboje!


Zdá sa, že skutočná implementácia týchto zákonov a nariadení nie je braná vážne. Facebook má tiež veľký počet Thajčanov, ktorí otvárajú online obchody so sexuálnymi hračkami, ako sú masturbátory, vibrátory, prútiky, dildá, sexuálne bábiky, vibračné prstene a iné sexuálne hračky.


Príspevkom sa téma „legalizácia sexuálnych hračiek v Thajsku“ stala populárnou na thajskom internete a thajskí občania sa rozdelili do dvoch skupín, pričom navzájom vyjadrili svoje názory!

Pokiaľ ide o thajské verejnoprávne médiá, zdá sa, že tiež podporujú legalizáciu hračiek pre dospelých.
Thajské médiá „Manažérske noviny“ uviedli, že v Japonsku sa o sexuálnych hračkách predpokladá, že majú sociálne faktory zvyšujúce sexuálne skúsenosti oboch pohlaví a obmedzujúce sexuálne zločiny, a preto sú považované za legálne a dajú sa voľne kupovať a predávať.

A Čína je krajinou pôvodu viac ako 90% svetových sexuálnych hračiek, pričom trh môže generovať 100 miliárd juanov na ročnom predaji erotických hračiek!

Niektoré netizens veria, že legalizácia sexuálnych hračiek v Thajsku pomôže znížiť pravdepodobnosť trestných činov znásilnenia v Thajsku. Rovnako ako Japonsko a ďalšie krajiny, Thajsko má zvyčajne veľký počet obchodov so sexuálnymi hračkami na miestach, kde je veľa turistov.

V čínskej štvrti v Bangkoku v blízkosti „Klong Thom Center“ (Klong Thom Center) je známy veľkým počtom obchodov so sexuálnymi hračkami pre dospelých. Noviny Manager tiež píšu, že niektorí ľudia nie sú schopní uvoľniť tlak lásky, a tak sa rozhodnú spáchať zločiny a znásilnenia, a preto je mnoho takýchto prípadov, ak legalizácia sexuálnych hračiek môže pomôcť znížiť pravdepodobnosť zločinov znásilnenia v Thajsku.

Podobný postoj vyjadrili aj najpredávanejšie thajské noviny Thai Rak Thai. “Podľa prieskumu online obchodov so sexuálnymi hračkami… denník uviedol:„ Sexuálne hračky nielen pomáhajú posilniť lásku medzi sexuálnymi partnermi, ale pomôžte aj nezadaným! Súčasný trh s erotickými hračkami zároveň predstavil množstvo multifunkčných a inovatívnych dizajnov hračiek, ktoré uspokojujú sexuálne potreby rôznych ľudí. S pokrokom v technológiách sa erotické hračky začínajú hrať aj novým spôsobom! Médiá Štatistiky tiež ukazujú, že v Thajsku je populárnych a predáva sa najlepšie deväť typov erotických sexuálnych hračiek, vrátane masturbátorov, dild a vibrátorov.