AKO UMÝVAŤ SVOJE SEXOVÉ HRAČKY

- 2021-07-16-

Sexuálne hračky sú vyrobené z rôznych materiálov, z ktorých niektoré sú vyrobené z materiálov, ktoré môžu obsahovať baktérie, mastnotu, špinu atď.dospelýhračky je potrebné čistiť špeciálnymi prostriedkami, aby sa predišlo poškodeniu baktérií a ich šíreniu,alebo ešte horšie, vystavíte vás infekcii. Medzi neporézne materiály patria napríklad silikón (často sa vyskytuje v typických výrobkoch)vibrátor), sklo,ABS,kov. K poréznym materiálom, ktoré môžu obsahovať baktérie a iné všeobecne škodlivé látky, patríTPR, TPE, Želé guma, PVC,latex a Sensafirm, ako aj UR3 (vďaka ktorým sa hračky niekedy cítia ako koža). Tieto hračky je potrebné dôkladnejšie vyčistiť a ešte dôležitejšie je vyčistiť ich po každom použití.

 

Ako čistiť

 

Ak používate sexuálnu hračku z neporézneho materiálu,Používajte jemné mydlo, ktoré neobsahuje žiadne mikroperličky, peelingy ani drsné prísady. Uistite sa, že mydlo, ktoré používate, je bez parfumácie, pretože vonné látky môžu dráždiť rovnováhu pH vagíny a vulvy.

 

Ak je vyrobený z porézneho materiálu,Môžete to skúsiť vyčistiť jemným mydlom a vodou, ale nemusí sa to úplne vyčistiť. Ak používate túto hračku s partnerom, odporúčame vám vyskúšať si ju s kondómom, aby ste sa presvedčili, že nedochádza k prenosu baktérií alebo sexuálne prenosných chorôb.

 

Ak nie je vodotesný.Dávajte si pozor, aby ste hračky, ktoré nie sú vodotesné (obzvlášť vibračné alebo elektrické) vkladali priamo do vody. Uterák jednoducho namočte do jemného mydla a malého množstva vody a potom osušte papierovou utierkou.

 

Ak s partnerom používate sexuálne pomôcky.Hračku umyte vo vriacej vode. Ak nie je vyrobený zo silikónu, Pyrexu alebo nehrdzavejúcej ocele, vyskúšajte vyššie uvedenú metódu. Hračku vždy úplne vysušte - najmä ak je hračka vyrobená zo silikónu alebo nie je vodotesná, pretože voda môže poškodiť materiál.

 

Ak sa cítite leniví, môžete (príležitostne) uniknúť používaním čistiaceho prostriedku na sexuálne hračky alebo používaním kondómov (najmä ak zdieľate hračky).